10 Předtréninkových jídel na podporu cvičebního režimu

Úvod

Nevíte si rady, co jíst před cvičením? Žijeme v době, kdy lidé berou cvičení v posilovně extrémně vážně, a přesto často chodí do posilovny s prázdným žaludkem, buď proto, že si osvojili myšlenku, že před cvičením se nemá jíst, nebo jen proto, že nevím, co jíst před tréninkem.

To ale neznamená, že se před cvičením cpete hloupě. Tajemství je jít střední cestou, což znamená jíst správnou věc ve správném množství ve správný čas.

Trénink půjde lépe, pokud budete mít zdravé jídlo, než začnete cvičit. Pomůže vám také zotavit se po tréninku. Měli byste jíst různá jídla v různých množstvích v závislosti na typu, délce a intenzitě vašeho tréninku.

Abyste své tělo připravili na trénink a zlepšili svůj výkon, odborníci na zdraví a kondici doporučují předem konzumovat správné živiny a sacharidy.

Přečtěte si také: Důvody, proč nehubnete ani po dlouhém cvičení

Zde je několik doporučených předtréninkových občerstvení:

banány

Banány jsou dobrým zdrojem sacharidů, které vám mohou pomoci déle cvičit a cítit se méně unavení. Kromě toho jsou banány bohaté na draslík, který napomáhá větší svalové kontrakci a dokonce pomáhá snižovat křeče.

Oves

Ovesné vločky slouží jako rychlá svačina a stálý zdroj energie, takže jsou ideální před cvičením. Vláknina, kterou oves obsahuje, má mnoho zdravotních výhod. Kromě posílení imunity se oves považuje za pomocníka při hubnutí, protože vláknina vás déle zasytí.

Ovocný jogurt

Lehká na žaludek a příjemná, tato kombinace bohatá na bílkoviny může minimalizovat rozpad svalů, zvýšit hladinu energie a zlepšit regeneraci svalů.

Jablko, mandlové máslo a rozinky

Jablko a rozinky mají dostatečné množství vlákniny, která se skvěle hodí k mononasyceným tukům z másla vyrobeného z mandlí. Nejen, že tato lahodná kombinace zažene váš ranní hlad, ale také vám dodá dostatek energie pro vaše cvičení.

Vodní meloun

Vodní melouny mají přirozeně vysoký obsah aminokyseliny L-citrulin, která může pomoci zvýšit aktivitu oxidu dusnatého v krvi, zvýšit tok kyslíku a živin do svalů, a tím zvýšit výdrž.

Brokolice, grilované kuře a sladké brambory

Dieta bohatá na bílkoviny je nutností, pokud máte v úmyslu budovat svaly. Zkuste tuto kombinaci připravit jídlo bohaté na bílkoviny a dejte si ho před cvičením. Brokolice a kuře také obsahují železo, které pomáhá podporovat zdraví mozku, posiluje imunitu, zlepšuje krevní oběh a pomáhá udržovat správnou funkci svalů.

Toast s arašídovým máslem

Tato předtréninková svačina je fantastickým zdrojem sacharidů, bílkovin a zdravých tuků. Kromě toho arašídové máslo nabízí řadu minerálů, včetně hořčíku, niacinu, vitamínu B6 a dalších, které zvyšují váš výkon při cvičení.

Přečtěte si také: Co byste měli jíst po tréninku?

Trail mix

Trail mix ze sušeného ovoce, ořechů a semínek je skvělá předtréninková svačina. Obsahují různé vitamíny a minerály, které jsou snadno stravitelné a poskytují okamžitou energii.

Granolové tyčinky

Tato výživná nízkokalorická a nízkotučná svačina obvykle obsahuje oves, müsli a med, z nichž všechny nabízejí rychlé dodatečné palivo pro tělo. Poskytuje potřebné množství železa a vlákniny, které lze strávit v každém věku.

Káva

Je nabitý vlastnostmi spalování tuků. Než půjdete do posilovny, zkuste si dát šálek kávy, která přemění vaše tukové buňky na zdroj energie, a tím pomůže snížit vaši váhu. Držte se pouze černé kávy. Vyhněte se přidávání mléka a cukru do kávy.

Závěrečné myšlenky

U jídel před tréninkem se důrazně doporučuje mix sacharidů a bílkovin. Měli byste jíst různé věci v různém množství v závislosti na typu, době a intenzitě vašeho tréninku.

Vždy byste měli mít na paměti, že před tréninkem nemusíte jíst mnoho jídel v různou dobu, místo toho si vyberte jedno z nich.

Pokud je cvičení naplánováno na začátek za dvě až tři hodiny nebo déle, můžete sníst omeletu s celozrnným chlebem.

Pokud má cvičení začít za dvě hodiny, můžete nahradit ovesné smoothie syrovátkovým proteinem a půlkou banánu nebo proteinovou tyčinku kouskem ovoce. Pokud je vaše jídlo těsně před cvičením, přemýšlejte o snížení velikosti porce.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *