10 nejlepších tipů pro skvělou pleť po celý rok

Všichni chceme zářivou pleť! Ale po dlouhé a chladné zimě možná budete muset investovat trochu času a energie a dát své pleti lásku a pozornost, kterou potřebuje.

Zde je 10 nejlepších tipů pro krásnou, zářící pleť po celý rok.

1. Exfoliujte, hydratujte a zvlhčujte

Po zimě může být pokožka sušší než obvykle, takže si udělejte čas na každodenní peeling, abyste odstranili staré suché odumřelé kožní buňky a opálení skutečně prozářil. Není třeba kupovat drahé pleťové vody a lektvary, stačí jednoduchý kartáč s přírodními štětinami. Každodenní kartáč na suchou pokožku odstraní odumřelé kožní buňky a povzbudí pokožku a stimuluje krevní oběh, přivádějící kyslík a živiny na povrch. To také podporuje odstranění stárnoucích toxinů.

2. Pijte hodně vody

Pít hodně vody je velmi důležité. Alespoň 5 nebo 6 sklenic denně, aby buňky zůstaly plné. Nedostatek vody může zastavit správné fungování kožních buněk, což vede ke ztrátě ochranných olejů. Tyto jsou nezbytné pro udržení lesku a pružnosti pokožky. Nakonec nezapomeňte denně používat dobrý hydratační krém, který pokožku vyživí a promastí.

3. Doplňte antioxidanty a bioflavonoidy

Ovoce a zelenina jsou přeplněné těmito životně důležitými živinami, které tvrdě pracují na odstranění poškození buněk volnými radikály způsobeného nadměrným vystavením slunci a vysušujícím efektem zimy a ústředního topení. Poškození volnými radikály je spojováno s předčasným stárnutímtak se trochu pojistěte proti vráskám tím, že si naplníte talíř zeleninou a svačíte ovoce.

4. Užívejte pořádnou dávku vitamínu C

Vitamin C napomáhá produkci hydroxylysinu a hydroxyprolinu, které jsou nezbytné pro navázání molekul tvořících kolagen, látky, která dodává pokožce pevnost a tón. Pomáhá také zvrátit negativní účinky UV záření a předcházet poškození sluncem.

Nedávná studie ukázala, že Altrient C, první lipozomální gelový doplněk vitamínu C na světě, zvýšila elasticitu a pevnost pokožky o 61 % za pouhé čtyři měsícezvýšením produkce kolagenu pro redukci vrásek a boj proti známkám stárnutí.

5. V ložnici mějte přenosný zvlhčovač vzduchu

V zimě je vlhkost v prostředí nižší, což má za následek sušší pokožku. Přidejte k tomu neustálé odčerpávání ústředního topení doma i na pracovišti a máte recept na suchou unaveně vypadající pleť. Zvlhčovač v noci může udělat velký rozdíl.

6. Jezte dvakrát týdně tučné ryby

Tučné ryby jako losos, makrela, sardinky a čerstvý tuňák vám mohou pomoci krmte pokožku esenciálními mastnými kyselinami omega 3 které jsou tak důležité pro udržení lubrikace a pružnosti. Pokud nejste milovníkem ryb, zkuste si dát vlašské ořechy pro dobrý přísun omega 3 nebo si ráno do kaše nebo müsli přidejte mletá lněná semínka.

7. Miluj svá játra!

Po dlouhé zimě jíst těžší jídlo a ponocovat na pohovce se sklenkou oblíbeného vína se může podepsat na vašich játrech. To může vést k špatné vylučování toxinů, což se často projevuje na kůži. Zaměřte se na úklid! Vyčistěte své skříně od sladkých předpřipravených a zpracovaných potravin a jezte jednoduše. Chudé proteiny s celozrnnými výrobky a alespoň 5-10 porcí ovoce a zeleniny denně velmi rychle vrátí lesk vašim tvářím.

8. Doplňte glutathionem

Pokud je vaše strava špatná, podejte svým játrům pomocnou ruku s doplňkem Glutathion. Toto je a silný antioxidant a jeden z hlavních detoxikačních prostředků používaných játry. Bohužel z jídla přijímáme méně než 150 mg denně. Stres a špatná strava mohou nakonec vést k nedostatku. Ujistěte se, že jste zvolili lipozomální formulaci glutathionu, protože je to jeden z nejúčinnějších způsobů dodávání glutathionu přímo do buněk.

9. Udržujte své střevo v pohybu

Nezdravá strava s malým množstvím vlákniny může mít za následek malátnost střev. Zácpa může přetížit játra a je často příčinou špatné kůže. Zdravé střevo by se mělo denně vylučovat. Vláknina pomáhá podporovat pohyb střev a váže toxiny, které je odvádějí z těla ven. Dbejte na to, abyste do svého jídelníčku zařadili hodně vlákniny. Oves, celozrnný chléb, hnědá rýže, celozrnné těstoviny, luštěniny, fazole, ovoce a zelenina.

10. Vstaň a jdi!

Na závěr nezapomeňme na cvičení. Jeden z nejrychlejší způsoby, jak rozproudit krevní oběh. Je to levné a efektivní. Rychlá 30minutová procházka denně pomáhá přivést kyslík a důležité živiny do kožních buněk a okamžitě se rozzáří. Je tu také bonus navíc – máte výmluvu, abyste si oblékli své sportovní vybavení a ukázali své opálení!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *