10 nejlepších tipů pro krásnou letní pleť

Všichni chceme zářivou pleť!

A s létem v plném proudu možná budete muset investovat trochu času a energie a dát své pleti lásku a pozornost, kterou potřebuje.

Zde je 10 nejlepších tipů pro krásnou, zářící pleť tohoto léta.

1. Proveďte peeling

Udělejte si čas na každodenní peeling, abyste odstranili staré suché odumřelé kožní buňky a nechali opálení skutečně prozářit. Není třeba kupovat drahé pleťové vody a lektvary, stačí jednoduchý kartáč s přírodními štětinami. Každodenní kartáč na suchou pokožku odstraní odumřelé kožní buňky a povzbudí pokožku, stimuluje krevní oběh, přivádí kyslík a živiny na povrch. To také podporuje odstranění stárnoucích toxinů.

2. Pijte hodně vody

Pít hodně vody je velmi důležité. Alespoň 5 nebo 6 sklenic denně, aby buňky zůstaly plné. Nedostatek vody může zastavit správné fungování kožních buněk, což vede ke ztrátě ochranných olejů. Ty jsou nezbytné pro udržení lesku a pružnosti pokožky. Nakonec nezapomeňte denně používat dobrý hydratační krém, který pokožku vyživí a promastí.

3. Doplňte antioxidanty a bioflavonoidy

Ovoce a zelenina jsou přeplněné těmito životně důležitými živinami, které tvrdě pracují na odstranění poškození buněk volnými radikály způsobeného nadměrným vystavením slunci a vysušujícím efektem zimy a ústředního topení. Poškození volnými radikály je spojováno s předčasným stárnutím, takže si dejte trochu extra pojištění proti vráskám tím, že si naplníte talíř zeleninou a svačíte ovoce.

4. Užívejte pořádnou dávku vitamínu C

Vitamin C napomáhá produkci hydroxylysinu a hydroxyprolinu, které jsou nezbytné pro navázání molekul tvořících kolagen, látky, která dodává pokožce pevnost a tón. Pomáhá také zvrátit negativní účinky UV záření a předcházet poškození sluncem.

Nedávná studie ukázala, že Altrient C, první lipozomální gelový doplněk vitamínu C na světě, zvýšil elasticitu a pevnost pokožky o 61,4 % za pouhých 16 týdnů, a to zvýšením produkce kolagenu pro redukci vrásek a boj proti známkám stárnutí.

5. Letní ochrana pokožky

R-ALA (kyselina R-alfa lipoová) je dalším vysoce ochranným antioxidantem přítomným ve všech kožních buňkách, který funguje v synergii s vitamínem C, což z nich dělá silný ochranný a opravný tým.

Bylo by moudré doplnit obě tyto živiny pro lepší ochranu pokožky v letních měsících nebo před, během a po letní dovolené, která spaluje pokožku.

Ujistěte se, že jste zvolili lipozomální možnosti jako Altrient C nebo Alrtient R-ALA pro lepší absorpci a další výhody!

6. Jezte dvakrát týdně tučné ryby

Mastné ryby, jako je losos, makrela, sardinky a čerstvý tuňák, mohou pomoci zásobit pokožku omega 3 esenciálními mastnými kyselinami, které jsou tak důležité pro udržení její lubrikace a pružnosti. Pokud nejste milovníky ryb, zkuste si dát vlašské ořechy, abyste měli dostatek omega 3, nebo si ráno do kaše nebo müsli přidejte mletá lněná semínka.

7. Miluj svá játra!

Je velmi snadné užít si během dlouhých letních večerů další dýško navíc. To může vést ke špatnému vylučování toxinů, což se často projevuje na kůži. Zaměřte se na úklid!

Vyčistěte své skříně od sladkých předpřipravených a zpracovaných potravin a jezte jednoduše. Chudé proteiny s celozrnnými výrobky a alespoň 5-10 porcí ovoce a zeleniny denně velmi rychle vrátí lesk vašim tvářím.

8. Doplňte glutathionem

Pokud je vaše strava špatná, podejte svým játrům pomocnou ruku s doplňkem Glutathion. Jedná se o silný antioxidant a jeden z hlavních detoxikačních prostředků používaných játry. Bohužel z jídla přijímáme méně než 150 mg denně. Stres a špatná strava mohou nakonec vést k nedostatku.

Ujistěte se, že jste zvolili lipozomální formulaci glutathionu, protože je to jeden z nejúčinnějších způsobů dodávání glutathionu přímo do buněk.

9. Udržujte své střevo v pohybu

Nezdravá strava s malým množstvím vlákniny může mít za následek malátnost střev. Zácpa může přetížit játra a je často příčinou špatné kůže. Zdravé střevo by se mělo denně vylučovat. Vláknina pomáhá podporovat pohyb střev a váže toxiny, které je odvádějí z těla ven. Dbejte na to, abyste do svého jídelníčku zařadili hodně vlákniny. Oves, celozrnný chléb, hnědá rýže, celozrnné těstoviny, luštěniny, fazole, ovoce a zelenina.

10. Vstaň a jdi!

Nakonec nezapomeňme na cvičení, jeden z nejrychlejších způsobů, jak rozproudit krevní oběh. Je to levné a efektivní. Rychlá 30minutová procházka denně pomáhá přivést kyslík a důležité živiny do kožních buněk a okamžitě se rozzáří. Je tu také bonus navíc – máte výmluvu, abyste si oblékli své sportovní vybavení a ukázali své opálení!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *